.
Menu Close

АПЕРОЛ ЛИКЕР 0.7Л

SKU: 02700366
banner
Достапност: На залиха

100 МЛ: =142.71ДЕН

999 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Со потекло од Италија, рецептурата на овој битер кој содржи портокал е строго чувана тајна. Aperol е совршен аперитив со светло портокалова боја и уникатен горко-сладок вкус. Тој e фузија од скапоцени компоненти, многу билки и корени во совршено избалансирана комбинација.
Aperol настанал во 1919 година во Падова, измислен од браќата Силвио и Луиџи Барибери кои ја лансирале револуционерната идеја аперитив со содржина на алкохол од само 11%. Од тогаш до денес популарноста на Aperol постојано расте, благодарение на неговиот свеж вкус, како и можноста да се меша со многу други пијалоци.
Aperol неодамна го прослави својот 100ти роденден и официјално е дел од Оксвордскиот речник опишан како италијански аперитив со портокалова боја.
Состав:вода, шеќер, алкохол, ароми, натриум хлорид, бои Е110, Е124
Рок на употреба:неограничен
Начин на чување: Да се чува на суво место, заштитено од директна сончева светлина
Производител:Davide Campari Milano N.V., Italy
Увозник/Дистрибутер:Пивара Скопје, А.Д

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*