.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

БАЛАНС + ОБРОК СЛИВА И ЖИТАРИЦИ 330Г

SKU: 12600366
Достапност: На залиха
49 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Пробиотски ферментиран млечен напиток      

Пастеризирано млеко со 1% млечна маст, овошна паста 15% (шеќер 54%, парчиња сува слива 6%, пченични трици 3%,  модифициран скроб, концентриран сок од јаболко 1,3%, концентриран сок од слива 1%, боја: карамел обичен, арома, згуснувач пектин, концентриран сок од црна репка), олигофруктоза 1,5%, пробиотски култури: Lactobacillus acidophilus LA5 и Bifidobacterium bifidum BB-12, термофилна култура Streptococcus thermophilus.      

35 дена              

На температура од 0 до 8°С     

АД ИМЛЕК        

Млекара АД Битола, ул. Ѓурчин Наумов Пљакот бр.1, Битола 7000, Република Северна Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од ЛАДНА 1.5Л

ЛАДНА 1.5Л

24 ден
Слика од БИТОЛСКО МЛЕКО 3.2% ММ 1Л

БИТОЛСКО МЛЕКО 3.2% ММ 1Л

52 ден
Слика од КОКА КОЛА ЗЕРО ПЕТ 0.45Л

КОКА КОЛА ЗЕРО ПЕТ 0.45Л

30 ден
Слика од ПЕЛИСТЕРКА НЕГАЗИРАНА 1.5Л

ПЕЛИСТЕРКА НЕГАЗИРАНА 1.5Л

20 ден