.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ФАНТА ОРАНЖ 6X330МЛ ЛИМЕНКА

SKU: 08020265
Достапност: На залиха
129 ден
Овој производ има минимално количество од 1

ОСВЕЖИТЕЛЕН БЕЗАЛКОХОЛЕН ПИЈАЛАК СО ОВОШЕН СОК ОД ПОРТОКАЛ МИНИМУМ 3%. НЕТО-КОЛИЧИНА: 450 ML. СОСТОЈКИ: ВОДА, ШЕЌЕР, СОК ОД ПОРТОКАЛ (МИН. 3%), ЈАГЛЕРОДЕН ДИОКСИД, РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛОСТ Е330, ЕКСТРАКТ ОД ЦИТРУСНО ОВОШЈЕ, ПРИРОДНА АРОМА ОД ПОРТОКАЛ СО ДРУГИ ПРИРОДНИ АРОМИ, КОНЗЕРВАНС Е202, АНТИОКСИДАНС Е300, БОЈА Е160А, СТАБИЛИЗАТОР Е412. РЕФЕРЕНТЕН ВНЕС ЗА ПРОСЕЧЕН ВОЗРАСЕН ЧОВЕК (8400 KJ/2000 KCAL).
ВОДА, ШЕЌЕР, СОК ОД ПОРТОКАЛ (МИН. 3%), ЈАГЛЕРОДЕН ДИОКСИД, РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛОСТ Е330, ЕКСТРАКТ ОД ЦИТРУСНО ОВОШЈЕ, ПРИРОДНА АРОМА ОД ПОРТОКАЛ СО ДРУГИ ПРИРОДНИ АРОМИ, КОНЗЕРВАНС Е202, АНТИОКСИДАНС Е300, БОЈА Е160А, СТАБИЛИЗАТОР Е412
УПОТРЕБЛИВО ДО: ДАТУМОТ Е ОЗНАЧЕН НА ПАКУВАЊЕТО.
ДА СЕ ЧУВА НА СУВО И ЛАДНО МЕСТО ЗАШТИТЕНО ОД ЗАМРЗНУВАЊЕ И ДИРЕКТНА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА.
ПО ОВЛАСТУВАЊЕ НА THE COCA-COLA COMPANY. ПРОИЗВЕДУВА ПИВАРА СКОПЈЕ А.Д., УЛ.808 БР.12, СКОПЈЕ, РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА. ИНФОРМАЦИИ ЗА ПОТРОШУВАЧИТЕ 0800-1-8888
0

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од КОЖУВЧАНКА 1.5Л

КОЖУВЧАНКА 1.5Л

22 ден
Слика од ПЕЛИСТЕРКА НЕГАЗИРАНА 1.5Л

ПЕЛИСТЕРКА НЕГАЗИРАНА 1.5Л

20 ден
Слика од ПРОЛОМ ВОДА 1.5Л

ПРОЛОМ ВОДА 1.5Л

47 ден
Слика од КОКА КОЛА 6X330МЛ ЛИМЕНКА

КОКА КОЛА 6X330МЛ ЛИМЕНКА

129 ден