.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

СНЕК!Т СВИНСКИ КАБАНОСИ ЧИЛИ 120Г

SKU: 14300847
Достапност: На залиха
99 ден
Овој производ има минимално количество од 1

СНЕК!Т СВИНСКИ КАБАНОСИ ЧИЛИ 120Г

Состав: Свински производ, ситно мелен, пушен, парен, сушен.Состојки: свинско месо, скроб, сол, зачини (вклучувајќи 1% чили), екстракти од зачини, ароми, свински протеин, глукоза, антиоксиданс: натриум аскорбат, конзерванс: натриум нитрит.Згуснувач: натриум алгинат, стабилизатори: целулоза, калциум хлорид.Производот може да содржи: соја, глутен, млеко, ореви, целер, сенф.Спакувано во заштитна атмосфера.Хранлива вредност на 100гр: Енергетска вредност:  2042kJ / 493kcal; Маснотии: 41гр, од кои заситени: 16гр; Јагленохидрати: 5,9гр, од кои шеќери: 1,5гр; Протеини: 25гр; Сол: 3,3гр.

Рок на употреба:  Означен на пакувањето (макс 135 дена)

Начин на чување: Да се чува на температура од +2 ° C до +25 ° C

Увозник: РУДИНЕ ММ ДОО Скопје, Ул. Лисец бр. 1,1000 Скопје

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од ИМЛЕК ОРГАНСКО МЛЕКО БЕЛО УХТ 2.8%ММ 1Л

ИМЛЕК ОРГАНСКО МЛЕКО БЕЛО УХТ 2.8%ММ 1Л

78 ден
Слика од АКВА ВИВА 2.5Л

АКВА ВИВА 2.5Л

42 ден
Слика од ТИКВИЧКА ПАРЧЕ (Р)

ТИКВИЧКА ПАРЧЕ (Р)

30 ден