.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

СЛ РЕСАНА БИСКВИТ ПОРТОКАЛ 600ГР

SKU: 07010246
Достапност: На залиха
125 ден
Овој производ има минимално количество од 1

СЛ РЕСАНА БИСКВИТ ПОРТОКАЛ 600ГР

Состојки: Пченично брашно, шеќер, гликозен сируп, вода, јајца во прав, обрано млеко во прав,растителна маст(палмина), делумно хидрогенирана растителна маст(соја), какао прав со намалена содржина на какао путер, концентриран овошен сок од портокал 2,5% агенс за создавање гел пектин, агенс за одржување на влагата сорбитол, агенси за надувување на тесто: натриум хидрогенкарбонат, и амониум хидрогенкарбонат, емулгатори: соја лецитин, Е492 и Е476, готварска сол, конзерванс: калиум сорбат, регулатор на киселина натриум хидрогенкарбонат, киселина лимонска и ароми. Какао прелив содржи мин. 20% безмасни суви материи на какао делови и мин. 30% вкупни масти. Можни се траги на лешници. 

Рок на употреба: минимум 8 месеци

Начин на чување: Да се чува на температура  од 15°С-20°С, на суво место

Производител: РТД Свислион ДОО Требиње 

Увозник/Дистрибутер: ПИ Свисслион

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од ЗБРЕГОВ ТРАЈНО МЛЕКО 2.8%ММ СО ЧЕП 1Л

ЗБРЕГОВ ТРАЈНО МЛЕКО 2.8%ММ СО ЧЕП 1Л

12 Поени
57 ден 50 ден
Слика од ЖИТО ЛУКС БРАШНО СЕНАМЕНСКО 1КГ

ЖИТО ЛУКС БРАШНО СЕНАМЕНСКО 1КГ

10 Поени
40 ден 37 ден
Слика од БОНДУЕЛЕ ГРАШОК 425 Г

БОНДУЕЛЕ ГРАШОК 425 Г

62 ден
Слика од ДИГО СВЕЖ КВАСЕЦ 42Г

ДИГО СВЕЖ КВАСЕЦ 42Г

12 ден