.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close
20 Поени

НУТРИНО МЛЕЧНА КАША СО ОРИЗ,БАНАНА И ПЧЕНКА 200 ГР

SKU: 05120890
Достапност: На залиха
119 ден 99 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Храна за доенчиња и мали деца - преработена храна на житна основа. За возраст од 6 месеци.
житарици 44% (оризово брашно 23%, пченкарно брашно 21%), полномасно млеко во прав 32%, банана (овошна каша) 13%, шеќер, инулин 1%, сол, , витамини (тиамин-мононитрат, рибофлавин, пиридоксин-хидрохолорид, L-аскробинска киселина, DL-α-токоферилацетат, ретинилацетат, холекалциферол, никотинамид, птероилмоноглутаминска киселина, D-биотин, калциум-D-пантотенат, цијанокобаламин, филохинон), минерали (калциум карбонат , железо (II)-фумарат, цинк-оксид, калиум-јодид) и екстракт на ванила.
365 дена
Неотвореното пакување да се чува на суво место на температура од 15˚C дo 25˚C заштитено од директна сончева светлина. Отвореното пакување да се чува на суво место, на собна температура (не во фрижидер), не подолго од 20 дена.
Произведено во: Фабрика Дечје Хране д.о.о. / Baby Food Factory LTD, Маршала Тита 206, 11272 Добановци, Република Србија,
Нелт ст

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*