.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НУТРИНО БЕЗМЛ. КАША 5ЖИТАРКИ,ЈАБОЛКА И БАНАНА 200Г

SKU: 05120891
Достапност: На залиха
107 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Храна за доенчиња и мали деца - преработена храна на житна основа.  За возраст од 6 месеци
житарици 75% (пченично брашно 22%, оризово брашно 22%, брашно од хељда 20%, ‘ржано брашно 8%, овесно брашно 3%), шеќер, овошје 12% (јаболко 7% (oд концентрирана овошна каша), банана 5%( овошна каша)), калциум карбонат, инулин 1%, витамини (тиамин-мононитрат, рибофлавин, пиридоксин-хидрохлорид, L-аскробинска киселина, DL-α-токоферилацетат, ретинилацетат, холекалциферол, никотинамид, птероилмоноглутаминска киселина, D-биотин, калциум-D-пантотенат, цијанокобаламин, филохинон), минерали (железо (II)-фумарат, цинк-оксид, калиум-јодид), сол и ванила. 
365 дена
Неотвореното пакување да се чува на суво место на температура од 15˚C дo 25˚C, заштитено од директна сончева светлина. Отвореното пакување да се чува на суво место на собна температура (не во фрижидер), не подолго од 20 дена.
Произведено во: Фабрика Дечје Хране д.о.о. / Baby Food Factory LTD, Маршала Тита 206, 11272 Добановци, Република Србија,
Нелт ст

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од БИТОЛСКО МЛЕКО 3.2% ММ 1Л

БИТОЛСКО МЛЕКО 3.2% ММ 1Л

52 ден
Слика од ПРОЛОМ ВОДА 1.5Л

ПРОЛОМ ВОДА 1.5Л

43 ден
Слика од РОСА ВОДА НЕГАЗИРАНА СТАКЛО 0.75Л

РОСА ВОДА НЕГАЗИРАНА СТАКЛО 0.75Л

59 ден
Слика од БУЧЕН КОЗЈАК ЈОГУРТ ПРОБИОТСКИ 1КГ

БУЧЕН КОЗЈАК ЈОГУРТ ПРОБИОТСКИ 1КГ

60 ден