.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НИВЕА ГЕЛ ЗА БРИЧЕЊЕ СЕНЗИТИВ КУЛ 200 МЛ.

SKU: 34120067
Достапност: На залиха
232 ден 165 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Гелот за бричење без алкохол* е оптимален препарат за кожа склона кон иритации. Ја заштитува кожата од појава на иритации, давајќи ѝ благо чувство на свежина. *без етил алкохол. Предупредување: Амбалажата е под притисок и може да експлодира на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи извори. Да не се пуши. Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Да се чува вон дофат на деца. 3,5% од содржината во амбалажата е запалива.
Aqua, TEA-Palmitate, Oleth-20, Isopentane, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Chamomilla Recutita Flower Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Maltodextrin, Hydroxyethylcellulose, Hydroxypropyl Methylcellulose, Laureth-2, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Polyisobutene, Isobutane, Piroctone Olamine, BHT, Linalool, Limonene, Parfum, CI 42053
Употребливо 30 месеци од датумот на производство.
Да се чува на суво место, пдалеку од дирекна сончева светлина
BEIERSDORF
Атлантиц Траде Скопје д.о.о. Скопје, ул. Шар Планина бр.6, 1000 Скопје, тел. 00389/22034700

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од ИМЛЕК ОРГАНСКО МЛЕКО БЕЛО УХТ 2.8%ММ 1Л

ИМЛЕК ОРГАНСКО МЛЕКО БЕЛО УХТ 2.8%ММ 1Л

78 ден
Слика од ЈАНА 1.5Л

ЈАНА 1.5Л

26 ден
Слика од РОСА 1.5Л

РОСА 1.5Л

29 ден
Слика од ЦИТРОНИ ЦРВЕНИ КГ (Р)

ЦИТРОНИ ЦРВЕНИ КГ (Р)

65 ден