.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НАЈЛЕПШЕ ЖЕЉЕ КЕКСИЧИ ДУО ЧОКОЛАДО 220ГР

SKU: 07020789
Достапност: На залиха
55 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Кекси со крем полнење со вкус на чоколадо
Пченично брашно,шеќер,растителна маст(палмина),обезмастено како во прав,инвертен шеќерен сируп,лешник(1,3%),пченкарен скроб,полномасно млеко во прав,декстроза,средства за нараснување(E503,E500),гликозен сируп,млечно чоколадо со мелени лешници во прав 0,4%шеќер,полномасно млеко во прав(25%),путер од какао,какао маса, обарено млеко во прав,(3%) кујнска сол,емулгатор (соја лецитин),ароми,киселина (лимонска киселина).Може да содржи траги од јаткасто овошје,кикирики,сусам и јајца.
Означен на амбалажата
Да се чува на суво место
Атлантиц трејд
Атлантиц трејд

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од ПЕЛИСТЕРКА НЕГАЗИРАНА 1.5Л

ПЕЛИСТЕРКА НЕГАЗИРАНА 1.5Л

20 ден
Слика од ЈАНА 1.5Л

ЈАНА 1.5Л

26 ден
Слика од ЈАБОЛКА ГРЕНИ СМИТ КГ (Р)

ЈАБОЛКА ГРЕНИ СМИТ КГ (Р)

52 ден