.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МИС ОВОШЕН СОК АНАНАС 1Л

SKU: 08051541
Достапност: На залиха
74 ден
Овој производ има минимално количество од 1

ОВОШЕН СОК ОД АНАНАС- НАЈМАЛКУ 10% ОВОШЈЕ

СОСТОЈКИ: Вода, фруктозен-гликозен сируп, концентрат од сок од ананас, регулатор на киселост (лимонска киселина), стабилизатори (Пектин Е440, ксантанова смола Е415 и карбокси метил целулоза Е466), арома на ананас, боја (Бета каротен Е160а), антиоксидан (аскорбинска киселина). Енергетска вредност во 100мл (kJ/kcal) 217/52,Масти (g) 0,Заситени масти (g) 0,Јагленихидрати (g) 13,Шеќер (g) 13,Влакна 0,Протеини (g) 0

Рокот на употреба и серискиот број се втиснати на амбалажата.

Да се чува на ладно и суво место.По отворањето се препорачува да се чува во фрижидер и да се консумира во рок од 2 дена.

Произведено во Турција

Рамсторе Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*