.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МИС ВИШНА НЕКТАР 1Л

SKU: 08051545
Достапност: На залиха
74 ден
Овој производ има минимално количество од 1

ОВОШЕН НЕКТАР ОД ВИШНА- НАЈМАЛКУ 35% ОВОШЈЕ

СОСТОЈКИ: Вода, Концентарт од сок од вишни, регулатор на киселост (лимонска киселина). Енергетска вредност во 100мл (kJ/kcal) 247/59,Масти (g) 0,Заситени масти (g) 0,Јагленихидрати (g) 14,Шеќер (g) 14,Влакна 0,Протеини (g) 0,Сол (g) 0

Рокот на употреба и серискиот број се втиснати на амбалажата.

Да се чува на ладно и суво место.По отворањето се препорачува да се чува во фрижидер и да се консумира во рок од 2 дена.

Произведено во Турција

Рамсторе Македонија

 
0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*