.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МИЛКА ЈАГОДА 300ГР

SKU: 07040387
banner
Достапност: На залиха
195 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ: МИЛКА ЈАГОДА 300ГР
Состав: Шеќер, палмино масло, слатка сурутка во прав (од МЛЕКО), путер од какао, обезмастено млеко во прав, какао маса, ЧИСТО МАСТИ ОД ПУТЕР, концентрат од сок од јагоди (0,8%), емулгатор (СОЈА ЛЕЦИТИН), ЛЕШНИК, суви јагоди (0, 1%), ацидуланси (лимонска киселина), (пектини). МОЖЕ ДА СОДРЖИ ДРУГИ ОРЕВИ И ПЧЕНИЦА.
Рок на употреба: Видете на пакувањето
Начин на чување: Чувајте на суво, ладно место подалеку од дирекна сончева светлина
Производител: Mondelez International
Увозник/Дистрибутер: NELT ST (MILKA-JACOBS)

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*