.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

МЕДЕЛА ШТРУДЛА КАЈСИЈА 240 ГР

SKU: 07111992
Достапност: На залиха
52 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Колач со овошно полнење
Овошно полнење од кајсија (33%),(овошно пире:јаболка,кајсија 2%,шеќер,гликозен сируп,регулатор на киселост:лимонска киселина,арома,конзерванс:калиум сорбат),пченично брашно(глутен),шеќер,вода (110%), маргарин (делумно хидрогенизирано растително масло, (соја),мешавина на растителни масла (палма,сончоглед, масло од палмини семки),вода,емулгатори:Е471,Соја лецитин,конзерванси:сорбинска киселина,регулатор на киселост:лимонска киселина,арома,боја;Е160а),јајца, екстракт јачменов слад (глутен),сурутка во прав (млечни производи),хумектант;Е420),обезмастено млеко во прав,сол,средство за подигнвање на тесто:Е500,Е503,емулгатор:соја лецитин,арома.
Означен на амабалажата
Да се чува на темно и суво место
АД Медела - Србија
НИМЕКС ДОО СКОПЈЕ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од ПОРТОКАЛИ КГ (Р)

ПОРТОКАЛИ КГ (Р)

89 ден
Слика од ЛИМОНИ КГ (Р)

ЛИМОНИ КГ (Р)

69 ден
Слика од ПАРДОН СОЛЕНКИ СО КИКИРИКИ 220 ГР

ПАРДОН СОЛЕНКИ СО КИКИРИКИ 220 ГР

67 ден
Слика од СОКО ШТАРК СМОКИ ФЛИПС 130Г

СОКО ШТАРК СМОКИ ФЛИПС 130Г

29 ден