.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ЛЕГУРМЕ ТЕСТЕНИНИ СО АРАБИЈАТА СОС 250ГР

SKU: 05031126
Достапност: На залиха
59 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ: Тестенини со Арабијата сос 250 гр.
Состав: Тестенини (58%) (гриз од тврда пченица , вода) Арабијата сос (42%) [доматно пире, вода, растително масло (сончогледово масло, маслиново масло), маслинки, сол, сос од домати, сос од пиперки, оцет, шеќер, скроб, црн пипер, кромид, лук, босилек, лут пипер, мајчина душица ]. Содржи пченичен глутен.
Рок на употреба: Означен на амбалажата
Начин на чување: Да се чува на собна температура подалеку од сончева светлина. По отворањето, да се чува во фрижидер (+4 ° C) и да се консумира во рок од 2 дена.
Производител: Јајла Агро Гида Сан. Ве Нак. А.Ш./ Мерсин, Турција
Увозник/Дистрибутер: Рамсторе Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од МАЛБОРО ТАЧ 4МГ 20

МАЛБОРО ТАЧ 4МГ 20

130 ден
Слика од БИФРУИТ ПОРТОКАЛ 100% 1Л

БИФРУИТ ПОРТОКАЛ 100% 1Л

70 ден
Слика од ПРЕГО ПИЛЕШКА ЧОРБА 400 ГР

ПРЕГО ПИЛЕШКА ЧОРБА 400 ГР

145 ден