.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ЛЕГУРМЕ ПИЛАВ ОД БУЛГУР СО КИНОА 250ГР

SKU: 09060180
Достапност: На залиха
89 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ: Пилав од булгур со киноа 250 гр.
Состав: Вода, булгур (тврда пченица) (32%), растително масло (сончогледово масло, маслиново масло) (7%), домати (2%), киноа (2%), сол. Содржи пченичен глутен.
Рок на употреба: Означен на амбалажата
Начин на чување: Да се чува на собна температура подалеку од сончева светлина. По отворањето, да се чува во фрижидер (+4 ° C) и да се консумира во рок од 2 дена.
Производител: Јајла Агро Гида Сан. Ве Нак. А.Ш./ Мерсин, Турција
Увозник/Дистрибутер: Рамсторе Македонија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Ознаки на производи