.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ЗОТТ ОВОШЕН ЈОГУРТ ПРОТЕИН 200Г

SKU: 12600474
banner
Достапност: На залиха
74 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ:Протеински овошен јогурт 200г
Состав:Состав: јогурт од обезмастено пастеризирано млеко за 0,3% мм, јагоди (5,2%), сок од јагода од концентриран сок од јагода (1,3%), скроб, концентрат од сок од репка, засладувачи, еритритол, сукралоза, природна арома. Без маснотии. Без додаден шеќер - содржи природни шеќери. Содржина на лактоза <0,1 g / 100 g. Без глутен ** Богати со протеини - 20гр во пакување од 200гр. Рок на употреба: датумот е втиснат во амбалажата. Да се чува на температура од +4 до +8⁰C. Земја на потекло: Германија. Производител: Производител: Зотт СЕ&Ко.КГ , Д-86690 Мертинген, Германија. Увезено од: Германија. Увозник: Алма-М Дооел, Качанички Пат 65 А, 1000 Скопје,Северна Македонија. Контакт тел: 2657900 (МК). Нето тежина: 200г
Рок на употреба:18 МЕСЕЦИ
Начин на чување:ДА СЕ ЧУВА НА ТЕМПЕРАТУРА ОД 4 ДО 8 СТЕПЕНИ
Производител:Zott
Увозник/Дистрибутер:Алма М

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од ЗБРЕГОВ ПУДИНГ ПРОТЕИН ЧОКОЛАДО 180Г

ЗБРЕГОВ ПУДИНГ ПРОТЕИН ЧОКОЛАДО 180Г

77 ден
Слика од ЧЕЗА ФСТАК ПЕЧЕН 100Г

ЧЕЗА ФСТАК ПЕЧЕН 100Г

82 ден
Слика од КРОМИД МЛАД КИТКА ПАРЧЕ (Р)

КРОМИД МЛАД КИТКА ПАРЧЕ (Р)

20 ден
Слика од ЗБРЕГОВ  ПУДИНГ ПРОТЕИН ВАНИЛА 180Г

ЗБРЕГОВ ПУДИНГ ПРОТЕИН ВАНИЛА 180Г

77 ден