.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ДЕЛА НОНА МЕШАНИ ДЕСЕРТИ 550Г

SKU: 17930062
Достапност: На залиха
275 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Опис на производ:Смрзнат десерт
Состав:сируп, декстроза, стабилизатори (E450, E339, E516), средство за згуснување (E401), модифициран скроб), бело чоколадо 14% [шеќер, какао путер, полномасно млеко во прав, емулгатор: соја лецитин], говедско желатин, путер, лешници, кикирики и бисквит 10% [брашно, жолчка во прав, прашок за пециво, мед, шеќер во прав ].Име на производ: портокал Состојки: шлаг 43% [шеќер, стабилизатори, емулгатори, млечни протеини, сол], англиски крем во прав 25% (полномасно млеко, гликозен сируп, декстроза, стабилизатори (E450, E339, E516), средство за згуснување (E401), модифициран скроб), говедско желатин, бело чоколадо 14% [шеќер, какао путер, полномасно млеко во прав, емулгатор: соја лецитин] и бисквит 14% [брашно, жолчка во прав, прашок за пециво, мед, шеќер во прав], овошен додаток-портокал, ароми .Можни алергени: содржи млечни протеини. Мај содржи траги од други јаткасти плодови и соја компонента, глутен, меланж од суви јајца.
Рок на употреба:1 година од датум на произвотсво
Начин на чување: -18С
Производител:Албис Фоодс Доел
Увозник/Дистрибутер:Албис Фоодс Доел

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од КАРУЗО КАКАО КРЕМ ПИТА МАЛИНА МАСКАРПОНЕ 62 ГР

КАРУЗО КАКАО КРЕМ ПИТА МАЛИНА МАСКАРПОНЕ 62 ГР

26 ден 19 ден
Слика од БИТОЛСКО КРАВЈО КИСЕЛО МЛЕКО 180Г

БИТОЛСКО КРАВЈО КИСЕЛО МЛЕКО 180Г

18 ден
Слика од Х&Ш ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ СЕНЗИТИВ 360МЛ

Х&Ш ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ СЕНЗИТИВ 360МЛ

50 Поени
229 ден 215 ден
Слика од ЛУБЕНИЦА КГ. (Р)

ЛУБЕНИЦА КГ. (Р)

20 ден