.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ВИНЧИНИ БРАУНИ СО ЏЕМ ОД ВИШНА 240ГР

SKU: 07111580
Достапност: На залиха
59 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Колач со овошно полнење-вишна
Шеќер,репкино масло,пченично брашно,јајца во прав,овошно полнење 15%: џем од вишна(шеќер,овошје 35% (вишна 20%, јаболко 15%),гликозен сируп,згуснуваач (пектин),регултор на киселоста (лимонска киселина)),какао во прав,(мин,7%), средтсва за задржување на влага (сорбитол и глицерол),пченично нишесте,соја брашно,гликозо-фруктозен сируп,емулгатори (моно и диглицериди на масни киселини,полиглицеролни естри на масни киселини),конзерванс (калиум сорбат), средства за нараснување (динатриум дифосфат,сода бикарбона), згуснувач, (ксантан гума,гуар гума).Може да содржи траги од млеко.
Означен на амбалажата
Да се чува на суво и ладно место
Макпрогрес
Макпрогрес

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од КОЖУВЧАНКА ИЗВОРСКА 1.5Л

КОЖУВЧАНКА ИЗВОРСКА 1.5Л

20 ден
Слика од АРГЕТА ПАШТЕТА КОКОШКИНА 95Г

АРГЕТА ПАШТЕТА КОКОШКИНА 95Г

42 ден
Слика од ЗОТИС ПУДИНГ ЧОКОЛАДО 115Г

ЗОТИС ПУДИНГ ЧОКОЛАДО 115Г

20 ден