.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

БЕЈКИНГ ФАКТОРУ ТОРТИЉА КЛАСИК 6-390 ГР

SKU: 05050506
banner
Достапност: На залиха
112 ден
Овој производ има минимално количество од 1


Опис на производ:Пченична тортиља
Состав:Печен и посен производ.Подготвен за јадење. Не содржи животински масти ! Погоден за вегански начин на исхрана . Природен извор на влакна . Состојки - пченично брашно Т-500(~64%), вода, растително масло (сончогледово и палмино), хумектант, глицерол, мешавина на адитиви и други компоненти ( регулатор на киселост -јаболкова киселина , емулгатор - моно и диглицериди на масни киселини, згуснувачи - гуар гума , натриум карбоксиметил целулоза , ензимски комплекс), пченичен глутен , готварска јодирана сол, средство за подигање на тесто - натриум хидроген карбонат, емулгатор - моно и диглицериди на масни киселини , конзерванс - калциум пропионат, конзерванс - калиум сорбат, ензими. Алергени - овој производ содржи пченичен глутен .Производот е пакуван во заштитна атмосвера .
Рок на употреба:210 дена
Начин на чување:Да се чува во оригинално пакување на суво место и на собна температура . Откако ке се отвори производот да се чува заштитен во фрижидер до 7 дена.
Производител:Бејкинг Фектори ДООЕЛ
Увозник/Дистрибутер:Нимекс ДОО Скопје

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од ПЕЛИСТЕРКА НЕГАЗИРАНА 1.5Л

ПЕЛИСТЕРКА НЕГАЗИРАНА 1.5Л

24 ден
Слика од ЈАНА 1.5Л

ЈАНА 1.5Л

32 ден
Слика од ПОДРАВКА СУПА КОКОШКИНА СО ТЕСТЕНИНИ 62Г

ПОДРАВКА СУПА КОКОШКИНА СО ТЕСТЕНИНИ 62Г

26 ден
Слика од КРОМИД МЛАД КИТКА ПАРЧЕ (Р)

КРОМИД МЛАД КИТКА ПАРЧЕ (Р)

20 ден