.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

7 ДЕЈС МИНИ КРОАСАНИ МИЛ ФЕЈ ВАНИЛА 185ГР

SKU: 07110322
Достапност: На залиха
72 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Мини кроасан со полнење со вкус на ванила
Тесто:пченично брашно,растителни масла (палмино мало,сончогледово масло),шеќер,квасец,сол,стабилизатор (моно и диглицериди на масни киселини),ванилин,регулатор на киселина (лимонска киселина),конзерванс (калциум пропионат,калиум сорбат).Полнење со вкус на ванила 34%:шеќер,палмино масло,обезмастено млеко во прав,декстроза,етанол,жолчка во прав,емулгатор (полиглицерол естри на масни киселини),стабилизатор (целулозна гума),регулатори на киселост (динатриум дифосфат,фосфорна киселина),арома од ванила,конзерванс (калиум сорбат),лактоза (млеко).Произведено во објект каде се користат како суровини:кикирики,лешници,бадеми,фстаци,американски ореви,сусам,целер.
Означен на амбалажата
Да се чува на ладно и суво место
Чипита Бугарија
Колид Фудс Дооел

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*