.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

7 ДЕЈС КРОАСАН СУПЕР МАКС КАКАО ВАНИЛА 110Г

SKU: 07112133
Достапност: На залиха
30 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

КРОАСАН
ТЕСТО: ПЧЕНИЧНО БРАШНО, РАСТИТЕЛНИ МАСЛА (ПАЛМИНО МАСЛО, СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО, МАСЛО ОД СЕМКИ ОД ПАМУК, МАСЛО ОД РЕПКА), ШЕЌЕР, ГЛУКОЗО-ФРУКТОЗЕН СИРУП, КВАСЕЦ, СОЛ, СТАБИЛИЗАТОР (МОНО- И ДИГЛИЦЕРИДИ НА МАСНИ КИСЕЛИНИ) ВАНИЛИН, РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛИНА (ЛИМОНСКА КИСЕЛИНА), КОНЗЕРВАНС (КАЛЦИУМ ПРОПИОНАТ 0.1%). КАКАО ПОЛНЕЊЕ 14%: ПАЛМИНО МАСЛО, ГЛУКОЗЕН СИРУП, ШЕЌЕР, КАКО ПРАВ СО СМАЛЕНИ МАСТИ 7%, ОБЕЗМАСТЕНО МЛЕКО ВО ПРАВ, ЕТАНОЛ, ЕМУЛГАТОР (ПОЛИГЛИЦЕРОЛ ЕСТРИ НА МАНСИ КИСЕЛИНИ), ВАНИЛИН, АГЕНС ЗА СОЗДАВАЊЕ ГЕЛ (КАЛИУМ АЛГИНАТ), КОНЗЕРВАНС (КАЛИУМ СОРБАТ 0.1%). ПОЛНЕЊЕ СО ВКУС НА ВАНИЛА 14%: ПАЛМИНО МАСЛО, ГЛУКОЗЕН СИРУП, ШЕЌЕР,ОБЕЗМАСТЕНО МЛЕКО ВО ПРАВ, ДЕКСТРОЗА, ЕТАНОЛ, ЖОЛЧКА ВО ПРАВ, ЕМУЛГАТОР (ПОЛИГЛИЦЕРОЛ ЕСТРИ НА МАСНИ КИСЕЛИНИ), СТАБИЛИЗАТОР (ЦЕЛУЛОЗНА ГУМА), РЕГУЛАТОРИ НА КИСЕЛОСТ (ДИНАТРИУМ ДИФОСФАТ, ФОСФОРНА КИСЕЛИНА), АРОМА ОД ВАНИЛА, КОНЗЕРВАНС (КАЛИУМ СОРБАТ 0.1%), ЛАКТОЗА (МЛЕКО). ПРОИЗВЕДЕНО ВО ОБЈЕКТ КАДЕ СЕ КОРИСТАТ КАКО СУРОВИНИ: ЈАТКАСТО ОВОШЈЕ, ПРОИЗВОДИ ОД СОЈА.
120
ЧУВАЈТЕ НА СУВО, ЛАДНО МЕСТО ПОДАЛЕКУ ОД ДИРЕКНА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА
ЧИПИТА БУГАРИЈА
KOLID FOODS

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од 7 ДЕЈС КРОАСАН СУПЕР МАКС КАКАО 110Г

7 ДЕЈС КРОАСАН СУПЕР МАКС КАКАО 110Г

30 ден
Слика од ЧУПА ЧУПС БЕСТ ОФ 12 ГР

ЧУПА ЧУПС БЕСТ ОФ 12 ГР

12 ден
Слика од ЗАШТИТНА МАСКА КН 95 БЕЛА БЕЗ ФИЛТЕР

ЗАШТИТНА МАСКА КН 95 БЕЛА БЕЗ ФИЛТЕР

29 ден
Слика од БАНАНИ КГ (Р)

БАНАНИ КГ (Р)

51 ден