.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ЏУСИ МУЛТИВИТАМИН 1Л

SKU: 08051374
Достапност: На залиха
58 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Овошен нектар од повеќе видови на овошје произведен од концентирирани сокови и концентрирана каша,со засладувачи,извор на витамини.Намалена енергетска вредност.Содржина на овошје:минимум 50%.Состојки: вода,концентриран сок од:портокал (11%),јаболко (10%)и круша,концентрирана каша од банана(4%),праска (3%),манго (3%) и кајсии (3%),концентриран сок од ананас (3%),лимон и маракуја(1%),засладувачи(Na Цикламат,Na Сахаринат,Ацесулфам К,Аспартам),витамин Ц,ниацин,Е,пантотенска киселина,Б6,Б1,провитамин А,фолна киселина,биотин,Б12.Пастеризиран.Содржи извор на фенилалани.

Рок н употреба: 365 дена

Да се чува на ладно и суво место. Отворениот производ да се чува во ладилник и да се искористи во рок од 3 дена. Пред употреба да се протресе.

Произведува: STANIĆ BEVERAGES d.o.o. Kreševo, Polje bb, 71260 Kreševo, Bosna i Hercegovina, Крешево, Босна и Херцеговина

Увозник и дистрибутер за Р. Северна Македонија: ВСР Дистрибуција и Логистика, Ул. Митрополит Теодосиј Гологанов 57/1-6, Скопје, Р. Северна Македонија.

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*