.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ЈЕРМИ ЧАДЕН КАШКАВАЛ СО ШУНКА 45% ММ КГ

SKU: 10100340
Достапност: На залиха
465 ден

JERMI Димен Кашкавал со Шунка 45%мм 2кг
кашкавал 50 %) (млеко, сол, култури, сириште, боја-каротен), вода, путер, млечни протеини, шунка (7%) (свинско месо, сол, декстроза, малтодекстрин, зачини, конзерванси: натриум нитрит), дим),  емулгаторски соли                    (Е331, Е339, Е340, Е450, Е452), конзерванс (сорбинска киселина), вкус на дим.             100 г. просечно содржат: енергетска вредност  1206 кЈ (290 кцал); масти 22,7 гр., од кои заситени 14,9 гр.; јаглехидрати    1,0 гр., од кои  шеќери  1,0 гр ; протеин 20 ,5 гр.; сол 2,8 гр                                                                                                                                             
отпечатено на амбалажата-180  дена
 Да се чува на температура до +8°С.                                                                                               
ЈЕРМИ кезеверк Д-88463, Лаупхајм, Германија
РУДИНЕ ММ ДОО, Ул. Лисец бр.1, 1000 Скопје, Македонија, Тел.02/2433000

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*