.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ЈАДРО 430Г КОКОС ЧОКОЛАДО

SKU: 07160123
Достапност: На залиха
149 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Вафел производ со кокос (35%) и чоколада (35%) полнење.
Пченично брашно,растителна маст (палма),шеќер,обезмастено млеко во прав,какао во прав со смалени масти, кокосово брашно 2%,декстроза,чоколада 2% (шеќер,какаова маса,какаово масло,емулгатор:сојин лецитин,арома ванилин),пченкарен скроб,регулатор на киселост:Е500,ароми,прехрамбен сол.Чоколада содржи мин.42% какао делоби.Производот содржи глутен,леко,соја.Може да содржи лешници и кикирики во мали количества.
Означен на амбалажата
Да се чува на суво и ладно место
Краш - Загреб, Хрватска
Краш Комерц

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*