.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ЧУПА ЧУПС ЛИМОН И ЛИМЕТА ЗЕРО 250МЛ

SKU: 08020320
banner
Достапност: На залиха

100 МЛ: =39.6ДЕН

99 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Состав: газирана вода, сок од лимон од концентрат (1%), сок од лимета од концентрат (1%) регулатор на киселост лимонска и фосфорна киселина, млечна киселина и калиум цитрат, натриум цитрат, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), екстракт од шафран во боја barwierski , ароми.

Нутритивни вредности во 100 мл:

енергетска вредност 0 kcal / 0 kJ, масти <0,1 гр  (вклучувајќи заситени масни киселини <0,1 грr),

јаглени хидрати <0,1 гр (вклучувајќи шеќери <0,1 гр),

протеини 0 гр,

сол 0,01гр

чувајте на суво место во добро затворен сад на температура од 15-25C. Заштитено од влага, светлина и топлина.

Најдобро се служи разладено

Производител: Произведен во ЕУ за SQZD Beverage Concepts B.V., Холандија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*