.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ЧИКО ОМЕКНУВАЧ БЕБИ СВИТ ТАЛКУМ КОНЦЕНТРАТ 1,5Л

SKU: 30320161
Достапност: На залиха
289 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

ЧИКО ОМЕКНУВАЧ БЕБИ СВИТ ТАЛКУМ КОНЦЕНТРАТ 1,5ЛОскар бебе Доо СкопјеЧИКО ОМЕКНУВАЧ БЕБИ СВИТ ТАЛКУМ КОНЦЕНТРАТ 1,5Л Концентриран омекнувач со мирис на талк, ја освежува и омекнува бебешка облека без да ја иритира чувствителната бебешка кожа. Ја прави ткаенината мека, свежа и нежно миризлива, без да ги оштети ткаенината и боите. Хипоалерген и дерматолошки тестиран, овој омекнувач е идеален за третирање на облеката на вашето бебе, но и на целото семејство. Формулиран со употреба на новата технологија за елиминација на мириси, помага ефикасно да се отстранат дамките и мирисите. Не содржи штетни елементи како никел, кобалт, избелувачи и бои. Одговара за 60 перења. Мерки за користење на омекнувачот- 1 капаче=25 мл. Како концентрат во машина за перење за 4-5 кг 1+ 1/3 капаче од 35мл. За перење на 6-7 кг 2 капачиња (50 мл). За рачно перење 1/2 капаче (14 мл) во 10 л. вода. Внимание! Да се чува подалеку од дофат на деца. Детално да се прочита упатството пред употреба. Внимателно да се измијат рацете после користење. Да се избегнува контакт со очи. Во случај да дојде во допир со очите веднаш да се измијат обилно со вода и да се консултира лекар. Да не се пречекорува препорачаната доза, да не се истура директно врз алиштата. Оскар бебе Доо СкопјеХЕМИСКИ СОСТАВ: Содржи помеѓу 5 и 15%катјонски сурфактант и помалку од 5% мирис.Оскар бебе Доо Скопје36 месециОскар бебе Доо СкопјеНа суво местоОскар бебе Доо СкопјеАртсана, Италија

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*