.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ХИТ 73 МЕШАНО СИРЕЊЕ ВАКУУМ КГ

SKU: 10010309
Достапност: На залиха
309 ден

БЕЛО СИРЕЊЕ ПРОИЗВЕДЕНО ОД КВАЛИТЕТНО КРАВЈО И ОВЧО МЛЕКО ОД ШАРПЛАНИНСКО – ПОЛОШКО ПЛАНИНСКИ РЕГИОН ПРОИЗВЕДЕНО СО КОМБИНАЦИЈА НА СТАРА ТРАДИЦИЈА И СОВРЕМЕНА ТЕХНОЛОГИЈА И ОПРЕМА
ПАСТЕРИЗИРАНО КРАВЈО МЛЕКО (77-82%), ОВЧО МЛЕКО (18-23%), СИРИШТЕ, СТАРТЕР КУЛТУРИ, Е509 И СОЛ. СУВА МАТЕРИЈА( 51-56%), МАСТ ВО СУВА МАТЕРИЈА (43-48%), ВЛАЖНОСТ (44-49%).СОДРЖИ ЛАКТОЗА
ЕДНА ГОДИНА ОД ДАТУМ НА ПРОИЗВОДСТВО
ДА СЕ ЧУВА НА ТЕМПЕРАТУРА ОД 0 ДО 5 Сͦ
ХИТ 73 ДОО , С. КАМЕЊАНЕ, РСМ МК0320
ХИТ 73 ДОО , С. КАМЕЊАНЕ, РСМ МК0320

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*