.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ХИП КАЈСИЈА ЈАБОЛКО СО ОВЕС 190ГР

SKU: 05120499
Достапност: На залиха
79 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Кашичка за деца
Овошје* 92% (слатко кисел јаболков сок* од концентрат од јаболков сок 44%, кајсии* 25%, јаболки* 23%), ИНТЕГРАЛНО ОВЕСНО БРАШНО* 2,2% , оризов скроб*, ПЧЕНИЧНИ СНЕГУЛКИ* 1,5%, регулатор на киселост калциум карбонат, антиоксидант аскорбинска киселина**. Содржи ГЛУТЕН. *од органско производство. **аскорбинската киселина под форма на витамин Ц се содржи во овошјето.
Втиснат на капачето
Се чува на собна температура.После отварање да се чува три дена во фриждер
HIPP KFT H-9167 Hansagliget Унгарија
Атлантик Траде Скопје

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*