.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ХАЈЛАНД ПАРК 10 ВИСКИ 0.7Л

SKU: 02400263
banner
Достапност: На залиха

100 МЛ: =357,14ДЕН

2500 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Highland Park

Вискито Хајленд Парк е основано во 1798 година на Оркнејските Острови, северно од Шкотска. Поради уникатната клима на Оркнејските Острови, вискито созрева бавно и рамномерно и како резултат на тоа има особено благ и хармоничен вкус.Highland Park е една од неколкуте дестилерии која сеуште ја применува традиционалната техника на рачно превртување на јачменот, кој се суши на чад  од запален тресет.

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*