.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ФРИКОМ РОЛНИЧКИ ПИЦА ЗАМРЗНАТИ 1КГ

SKU: 17910209
Достапност: На залиха
195 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Пченично брашно, какао полнење 30% (шеќер, вода, гликозен сируп, навлажнувач (глицерин), делумно хидрогенизирана растителна маст (доја), модифициран скроб, какао во прав со намалена содржина на какао путер 4,5%, сол, ароми, згуснувач (целулоза), регулатор на киселост, конзерванс (калиум-сорбат), емулгатор (моно- и диглицериди на масни киселини) (титаниум-диоксид), маргарин 19% (делумно хидрогенизирано палмово масло, вода, сончогледово масло, емулгатори (моно- и диглицериди на масни киселини, сончогледов лецитин), сол, киселини (млечна киселина, лимонска киселина), конзерванс (калиум-сорбат), арома, боја (Е160а)), вода, какао во прав со намалена содржина на какао путер 1%, сол, шеќер, пченичен глутен, средство против згрудчување (калциум-карбонат), декстроза, емулгатори (моно- и диглицериди на масни киселини, естри на моно- и диацетилвинска киселина и моно- и диглицериди на масни киселини), ензими, антиоксиданс (аскорбинска киселина). Производот може да содржи: Производи од јајца, производи од млеко, јаткасто овошје и семки од сусам.

12 месеци 

-18 C

Фриком Доо

Фриком Београд Дооел

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*