.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ФРИКОМ ПИЦА ПЕПЕРОНИ ЗАМРЗНАТА 360Г

SKU: 17910217
Достапност: На залиха
119 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000
Брзо замрзнат производ од полупечено квасно тесто со прелив од сирење, кулен и сос од домати
Квасно тесто 58% (пченично брашно, вода, квасец, шеќер, сол, растително масло ((сончоглед)), полутврдо полумасно сирење 17% (млеко, сол, стартер култура, сирило), кулен 14% (ферментиран сув колбас) (свинско месо I категорија 77%, свинско цврсто масно ткиво, сол, декстроза, зачини, екстракти од зачини, антиоксиданти (натриум-ериторбат, аскорбинска киселина), конзерванс (натриум-нитрит), стартер култура), сос од домати 11% (домати, оригано 2%).
12 месеци
Да се чува на температура од -18 С или на пониска
Земја на потекло: Р. Северна Македонија
Фриком Београд Дооел - Скопје
0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*