.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ФРИКОМ ПИЦА КАПРИЧИОЗА ЗАМРЗНАТА 360Г

SKU: 17910218
Достапност: На залиха
119 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000
Брзо замрзнат производ од полупечено квасно тесто со прелив од шунка, сирење, сос од домати и печурки.
Квасно тесто 58% (пченично брашно, вода, квасец, шеќер, сол, растително масло (сончоглед)), варена шунка 14% (свинско месо од прва категорија 62%, вода, сол, калиум-хлорид, згуснувач (карагенан), регулатор на киселост (пентанатриум-трифосфат), стабилизатор (натриум-полифосфат), декстроза, антиоксидант (натриум-аскорбат), природни ароми, конзерванс (натриум-нитрит)), полутврдо полумасно сирење 14% (млеко, сол, стартер култура, сирило), сос од домати 11% (домати, оригано 2%), печурки 3%.
12 месеци
Да се чува на температура од -18 С или на пониска
Земја на потекло: Р. Северна Македонија
Фриком Београд Дооел - Скопје
0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*