.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ФРИКОМ ПИТА СО КАКАО ЗАМРЗНАТА 1КГ

SKU: 17910208
Достапност: На залиха
199 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Пченично брашно, прелив 25% (сок од домати (вода, концентриран сок од домати 30%, шеќер, сол, модифициран скроб, регулатор на киселост (лимонска киселина), конзерванс (калиум-сорбат)), стисната шунка 21% (свинско месо I категорија, вода, протеини од соја, компиров скроб, влакна од соја, сол, згуснувач (карагенан), стабилизатори (трифосфати, полифосфати), декстроза, малтодекстрин, гликоза, регулатори на киселост (натриум-ацетати, натриум-цитрати), актиоксиданти (аскорбинска киселина, натриум аскорбат, натриум-ериторбат), ароми, засилувач на вкус (мононатриум-глутаминат), конзерванс (натриум-нитрир)), полутврдо полумасно сирење 21%, домат пелат 4%, сол, оригано), маргарин 20% (делумно хидрогенизирано палмино масло, вода, сончогледово масло, емулгатори (моно-и диглицериди на масни киселини, сончогледов лецитин), сол, киселини (млечна и лимонска киселина), конзерванс (калиум-сорбат), арома, ензими, антиоксидант (аскорбинска киселина), емулгатор (естри на моно- идиацетилбинска киселина и моно- и диглицериди на масни киселини. Производот може да содржи: Производи од јајца, јаткасто овошје, семки од сусам, целер и сенф.

12 месеци 

-18 C

Фриком Доо

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*