.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ФРИКОМ КИНГ СЛАДОЛЕД МИНИ ДАБЛ X4

SKU: 11401340
banner
Достапност: На залиха

1 ПАРЧЕ =49.75ДЕН

199 ден
Овој производ има минимално количество од 1

КРЕМ СЛАДОЛЕД СО ВКУС НА ВАНИЛА ПРЕЛИЕН СО МЛЕЧНО ЧОКОЛАДО 26%, ПРЕЛИВ ОД ЛЕШНИК 17% И ПРЕЛИВ ОД КАКАО 11%.
ВОДА, МЛЕЧНА ЧОКОЛАДА (ШЕЌЕР, КАКАО МАСЛАЦ, ПОЛНОМАСНО МЛЕКО ВО ПРАВ, КАКАО МАСА, АНАХИДРИРАНА МЛЕЧНА МАСТ, ЕМУЛГАТОРИ (СОИН ЛЕЦИТИН, ОЛИГЛИЦЕРОЛ ПОЛИРИЦИНОЛЕАТ), АРОМА), ШЕЌЕР, КОКОСОВО МАСЛО, ОБЕЗМАСТЕНО МЛЕКО ВО ПРАВ, МАСЛАЦ, СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО, ГЛИКОЗЕН СИРУП, ПАСТА ОД ЛЕШНИЦИ 1,7%, КАКАО ВО ПРАВ, РЕДУЦИРАНА СОДРЖИНА НА МАСТИ 1,1%, ДЕКСТРОЗА, ЕМУЛГАТОРИ (МОНО - И ДИГЛИЦЕРИДИ НА МАСНИ КИСЕЛИНИ, ПОЛИОКСИЕТИЛЕН СОРБАТ, МОНООЛЕАТ, АМОНИУМ ФОСФАТИДИ ПОЛИГЛИЦЕРОЛ ПОЛИРИЦИНОЛЕАТ), СТАБИЛИЗАТОРИ (ГУАР ГУМА, КАРАГЕНАН, СТАНДАРДЕН СО ШЕЌЕРИ, НАТРИЕВ АЛГИНАТ, БРАШНО ОД СЕМКИ ОД РОГАЧ), РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛИНА НАТРИЕВ ФОСФАТ, АРОМА, БОЈА БЕТАКАРОТЕН. МОЖЕ ДА СОДРЖИ ЈАЈЦА, ГЛУТЕН, КИКИРИТКИ И ОСТАНАТО ЈАТКАСТО ОВОШЈЕ.
ДО ДАТУМОТ ОЗНАЧЕН НА АМБАЛАЖАТА
-18 С
ЛЕДО ПЛУС
ФРИКОМ БЕОГРАД ДООЕЛ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*