.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ФИТНЕС ЦЕРЕАЛЕН БАР КАЈСИЈА

SKU: 07112351
Достапност: На залиха
25 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Житна плочка прелеан со млечен прелив (17,5%) со праска и кајсија, со додаток на витамини и минерали
Житарки и производи од житарки (45,6%) (цели зрна пченица (глутен) (14,3%)мовесни снегулки од цело зрно (глутен) (12,3%),ориз (10,5%),брашно од цели зрна пченица (глутен)(7,5%),оризово брашно (0,5%),пченкарен гриз (0,5%)),млечен прелив (17,5%)(обезмастено млеко во прав (4,9%),кокосова маст,малтодекстрин,шеќер,минерал:калциум-карбонат,какао путер,емулгатор:сончогледов лецитин,арома),гликозен сируп,шеќер,овошје и овошни производи (7,1%) (парчиња кандирани сушени праска (3%)(праска (2,5%),шеќер),кајсија во прав, (2,2%)(малтодекстрин,кајсија (1%)),парчиња кандирани сушени кајсии (1,9%)(кајсија(1,5%),шеќер))сируп на инвертен шеќер,сончогледово маслоекстракт од јачменов слад (глутен),хигроскопно средство:глицерол,витамини(никотинамид,калциум Д-пантотенат,пиродоксин хидрохлорид,птероилмоноглутаминска киселина,рибофлавин),минерали (калциум-карбонат,елементарно железо,железо пирофосфат),екстракт од јачменов слад (глутен)(јачмен,јачменов слад),шеќерен сируп (сируп на инвертен шеќер,меласа),сол,емулгатор:сончогледов лецитин,ароми,регулатор на киселост:лимонск акиселина,антиоксиданс:токоферол-сбогатен екстракт,боја:каротени.Може да содржи соја и јаткасто овошје.
Означен на амбалажата
Цереал Партнерс Полска
Алма-м Дооел
Алма-М Нестле

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*