.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ТУЛУМБА

SKU: 05990311
Достапност: На залиха
329 ден

Тулумба е вид сладок десерт кој се пави од пржено тесто кое потоа се потопува во шербет.
Пченично брашно, вода, јајца, вода и шербет
4 дена
На температура0°С -4°С
MAKO & ГИДА ДООЕЛ Скопје Ул. Фјодор Достоевски Бр. 1
MAKO & ГИДА ДООЕЛ Скопје Ул. Фјодор Достоевски Бр. 1

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*