.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ТУК КРЕКЕР ПАВЛАКА И КРОМИД 100Г

SKU: 05060420
banner
Достапност: На залиха

100 ГР: =45ДЕН

52 ден
Овој производ има минимално количество од 1

СОЛЕНИ КРЕКЕРИ
ПЧЕНИЧНО БРАШНО, СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО 22%, ГЛУКОЗЕН СИРУП, ЕКСТРАКТ ОД ЈАЧМЕНОВ СЛАД, СОЛ, ЈАЈЦА, СРЕДСТВТО ЗА ПОДИГАЊЕ НА ТЕСТОТО(Е503, Е 500) СОЛ, ШЕЌЕР, КРОМИД ВО ПРАВ 0.6%, МАТЕНИЦА ВО ПРАВ ( ОД МЛЕКО) , ДЕКСТРОЗА, КИСЕЛА ПАВЛАКА ВО ПРАВ ( ОД МЛЕКО) 0.3%, РЕГУЛАТОР НА КИСЕЛОСТ ( Е330, Е 270) , МАГДОНОС, АРОМА, СРЕДСТВО ЗА ТРЕТИРАЊЕ ТЕСТО,( Е223) , ЗАСИЛУВАЧИ НА АРОМА (Е631 Е 627) ЈАЈЦА. . МОЖЕ ДА СОДРЖИ СОЈА И СЕМЕ ОД СУСАМ .
275
ЧУВАЈТЕ НА СУВО, ЛАДНО МЕСТО ПОДАЛЕКУ ОД ДИРЕКНА СОНЧЕВА СВЕТЛИНА
ГЈОРИ КЕКАЗ УНГАРИЈА
НЕЛТ СТ

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*