.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ТВИНИ ЧОКО КЕКСИ СО ВАНИЛА КРЕМ 228Г

SKU: 07010236
Достапност: На залиха
99 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Сендвич бисквити со темно какао и ванила крем прелиен со млечен какао прелив

пченично брашно,млечен какао прелив (шеќер, хидрогенизирана палмина маст, обезмастено какао во прав 15%, сурутка во прав (млеко)  и обрано млеко во прав 13%, какао путер, соино брашно, емулгатор: соја лецитин, арома ванила), полнење 27% (шеќер, растителна палмина маст, млечна сурутка во прав, обрано млеко во прав, скроб, емулгатор: соја лецитин, арома ванила), шеќер, растителна палмина маст,  какао во прав со намалени маснотии 7%, гликозно-фруктозен сируп, млечна сурутка во прав, средства за нараснување на тестото: амониум бикарбонат и натриум бикарбонат, сол, емулгатор: соја лецитин, арома ванила. Производот содржи пченичен глутен, соја лецитин и млечни состојки.

13 месеци

Препорачана е собна температура 18C (мин 5C , макс 23C )

Виа Пром Доо Охрид

OKEAN-KOM TREJD DOO

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*