.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ТВИНИ КЕКСИ СО РЕДУЦИРАНИ КАЛОРИИ 168Г

SKU: 07010239
Достапност: На залиха
124 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Сендвич бисквити со намалени калории, богати со растителни влакна и без додаден шеќер.

пченично брашно, полнозрнесто ‘ржано брашно, полнење 23% (растителна палмина маст, диететски влакна (олигофруктоза), млечна сурутка во прав, какао со намалени маснотии 7%, пченкарен скроб, емулгатор: соја лецитин, арома ванила, сукралоза), растителна палмина маст, диететски влакна (олигофруктоза), млечна сурутка во прав, средства за нараснување на тестото: амониум бикарбонат и натриум бикарбонат, сол, емулгатор: соја лецитин, арома ванила. Производот содржи пченичен глутен, ‘ржан глутен, соја лецитин и млечни состојки.

13 месеци

Препорачана е собна температура 18-20C (мин 5C , макс 25C )

Виа Пром Доо Охрид

OKEAN-KOM TREJD DOO

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*