.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ТВИНИ КЕКСИ ОРИГИНАЛ 176 Г

SKU: 07020819
Достапност: На залиха
67 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Сендвич бисквити со темно какао и ванила крем

Пченично брашно, полнење 27% (шеќер, растителна палмина маст, млечна сурутка во прав, обрано млеко во прав, скроб, емулгатор: соја лецитин, арома ванила), шеќер, растителна палмина маст, какао во прав со намалени маснотии 7%, гликозно-фруктозен сируп, млечна сурутка во прав, средства за нараснување на тестото: амониум бикарбонат и натриум бикарбонат, сол, емулгатор: соја лецитин, арома ванила. Производот содржи пченичен глутен, соја лецитин и млечни состојки.

13 месеци

Препорачана е собна температура 18-20C (мин 5C , макс 25C )

Виа Пром Доо Охрид

OKEAN-KOM TREJD DOO

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*