.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

СТОБИ КУВЕ ЦРВЕНО СЕЛЕКШН 0.75Л

SKU: 02110646
banner
Достапност: На залиха

0

449 ден
Овој производ има минимално количество од 1

Кувé од Жилавка, Жупљанка, Ризлинг, Шардоне, Мускат Отонел. Силен, кристален, жолто-зеленикав отсјај.
Ароматична овошна зачинета симфонија со цитрусни ноти и бело овошје.
Вкусот е мек, исполнет, гладок, сладок со долг, свеж и мистичен финиш.
Најдобро е да се служи на 8-10°C со риба, морска храна, бело месо и зачинети сирења.
ВИНАРИЈА СТОБИ
ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат рецензии
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*