.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

СИМИТ КРЕМ

SKU: 05990330
Достапност: На залиха
65 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Бело пециво во кружна форма полнето со чоколаден крем и на поврсината збогатено со сусам
Пченично брашно Т-500, растително масло, Адитив 1% емулгатор (моно- и дицетил естри на винска киселина со моно- и диглицериди на масни киселини) Е742, аскорбинска киселина Е300 ензими, квасец, ,сол, вода, шеќер, јајца,сусам,чоколаден крем Алергени: глутен,сусам,млеко во прав
2 дена
На температура од 18 -22°C
MAKO & ГИДА ДООЕЛ Скопје Ул. Фјодор Достоевски Бр. 1
MAKO & ГИДА ДООЕЛ Скопје Ул. Фјодор Достоевски Бр. 1

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*