.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

САНДЕЈ ПРАЗНИЧЕН МИКС ЧОКОЛАДЕН 500Г

SKU: 07210028
Достапност: На залиха
215 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Sunday oдбрани колачи и десерти прелиени со чоколадо и какао прелив.
Чоколадирана баклава со вишна: Сируп [шеќер, вода, глукозен сируп, регулатор на киселост (Е330), арома ванила], вишна полнење 20% [вишни 70%, вода, шеќер,модифициран пченкарен скроб, регулатор на киселост (Е330), боја Е(120)], пченично брашно, чоколаден прелив (какао путер 31 %, шеќер, какао во прав 29%, палмина маст, какао маса 3%, емулгатор (E322)), растително масло (сончогледово, соино, пченкарно),растителна маст (палмина, кокосова), пченичен гриз, пченкарен скроб, вода, шеќер, сол, конзерванси: (Е282), Е(202). Чоко гурабија: Пченично брашно; чоколаден прелив (какао путер 31%, шеќер, какао во прав 29%, палмина маст, какао маса 3%, емулгатор (E322)), растително масло (сончогледово, соино, пченкарно); растителна маст (палмина, кокосова); бадеми 8%, шеќер, арома ванила во прав. Меден колач: Пченично брашно, сируп [шеќер, вода, глукозен сируп, регулатор на киселост (Е330),конзерванс (Е202), ванила во прав], растително масло (сончогледово, соино, пченкарно), растителна маст (палмина, кокосова), пченичен гриз, шеќер, мед 2,5%, ореви, средство за нараснување на тесто (натриум бикарбонат, амониум бикарбонат), цимет0,2%, каранфилче, течна арома портокал, вода. Мини десерт кокос: Кокос 20%, растително масло (сончогледово, соино,пченкарно), растителна маст (палмина, кокосова), какао прелив [шеќер, хидр.палмина маст, соино брашно, какао во прав (12%),емулгатор (Е322)], пченично брашно, шеќер, млеко во прав, вода, конзерванс (Е282), арома кокос. Рол баклава со какао прелив:Пченично брашно, сируп [шеќер, вода, глукозен сируп, регулатор на киселост (Е330), конзерванс (Е202), ванила во прав], какао прелив 15% [шеќер, хидрогенизирана палмина маст, какао во прав (12%), пченкарен скроб, емулгатор (Е322), Е476, арома], ореви 7%, растително масло (сончогледово, соино, пченкарно), растителна маст (палмина, кокосова), лебни трошки, пченичен гриз,цимет 0,2%, пченкарен скроб, шеќер, сол, вода, конзерванс (Е282). Без додадени вештачки бои и засладувачи. Производот содржи: глутен, млеко, соја, бадеми, ореви. Производот може да содржи траги од кикирики.
180 дена
на суво и ладно место подалеку од извор на топлина
Колид С Тим
Колид С Тим

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*