.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

САНДЕЈ ЛИНЦЕР СО ЏЕМ КАЈСИЈА 400ГР

SKU: 05060531
Достапност: На залиха
139 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Сандеј линцер колачиња со џем од кајсија
Пченично брашно,џем од кајсија 27% (кајсија,јаболко,шеќер,гликозен сируп,средство за желирање (пектин),регулатор на киселост (Е330).конзерванс (е2020), арома кајсија),растително масло (сончогледово,соино,пченкарно),растителна маст (палмина,кокосова),шеќер,јајца,арома ванила во прав.Без додадени вештачки бои и засладувачи.Производот содржи:глутен,јајца.Може да содржи траги од јаткасти плодови,кикирики,производи од соја.
Означен на амбалажата
Да се чува на суво и ладно место
Колид Интернационал дооел
Колид интернационал дооел

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*