.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

ПЕЛАТЕЛИ ПРШУТА КГ.

SKU: 14300289
Достапност: На залиха
999 ден

Пелатело Пршут
 Состојки:Свинскибут,сол,зачини,природниароми.Конзерванс: Е252. Овој производ не содржи глутен. Просечни хранливи вредности на 100 г.: Енергетска вредност: 246 кцал; Протеини: 30,1г.; Масти: 13,9г., од кои заситени 5,7г.; Јаглехидрати: 0,1г., од кои шеќери 0,0г.; содиум 2360мг
Рок на употреба: означено на пакувањето.-180 дена
 Да се чува на температура од +1°С до +5°С.
 Производител и извозник:, ВАЛТИБЕРИНО срл Лоц.Карпинети, 34/до 06010 Цитерна (ПГ) Италија
 РУДИНЕ ММ ДОО, Ул. Лисец бр.1, 1000 Скопје, Македонија, Тел.02/2433000

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*