.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НУТРИНО МЛЕЧНА КАША СО 7 ЖИТАРКИ 200 ГР.

SKU: 05120889
Достапност: На залиха
119 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Храна за доенчиња и мали деца - преработена храна на житна основа.  За возраст од 6 месеци
житарици 54% (пченично брашно 16%, оризово брашно 13%, пченкарно брашно 9%, брашно од хељда 8%, ‘ржано брашно 4%, овесно брашно 3%, брашно од просо 1%), полномасно млеко во прав 34%, шеќер, инулин 1%, сол, витамини (тиамин-мононитрат, рибофлавин, пиридоксин-хидрохолорид, L-аскробинска киселина, DL-α-токоферилацетат, ретинилацетат, холекалциферол, никотинамид, птероилмоноглутаминска киселина, D-биотин, калциум-D-пантотенат, цијанокобаламин, филохинон), минерали (калциум карбонат, железо (II)-фумарат, цинк-оксид, калиум-јодид) и екстракт на ванила.
365 дена
Неотвореното пакување да се чува на суво место на температура од 15˚C дo 25˚C заштитено од директна сончева светлина. Отвореното пакување да се чува на суво место, на собна температура (не во фрижидер), не подолго од 20 дена.
Произведено во: Фабрика Дечје Хране д.о.о. / Baby Food Factory LTD, Маршала Тита 206, 11272 Добановци, Република Србија,
Нелт ст

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од БИТОЛСКО МЛЕКО 3.2% ММ 1Л

БИТОЛСКО МЛЕКО 3.2% ММ 1Л

52 ден
Слика од БУЧЕН КОЗЈАК ЈОГУРТ ПРОБИОТСКИ 1КГ

БУЧЕН КОЗЈАК ЈОГУРТ ПРОБИОТСКИ 1КГ

60 ден
Слика од БИТОЛСКО КРАВЈО КИСЕЛО МЛЕКО 400Г

БИТОЛСКО КРАВЈО КИСЕЛО МЛЕКО 400Г

23 ден
Слика од ЖИТО ЛУКС ЛЕБ ТОСТ МИКС 350Г

ЖИТО ЛУКС ЛЕБ ТОСТ МИКС 350Г

39 ден