.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НУТРИНО БЕЗМЛ. КАША 5ЖИТАРКИ,ЈАБОЛКА И БАНАНА 200Г

SKU: 05120891
Достапност: На залиха
107 ден 89 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Храна за доенчиња и мали деца - преработена храна на житна основа.  За возраст од 6 месеци
житарици 75% (пченично брашно 22%, оризово брашно 22%, брашно од хељда 20%, ‘ржано брашно 8%, овесно брашно 3%), шеќер, овошје 12% (јаболко 7% (oд концентрирана овошна каша), банана 5%( овошна каша)), калциум карбонат, инулин 1%, витамини (тиамин-мононитрат, рибофлавин, пиридоксин-хидрохлорид, L-аскробинска киселина, DL-α-токоферилацетат, ретинилацетат, холекалциферол, никотинамид, птероилмоноглутаминска киселина, D-биотин, калциум-D-пантотенат, цијанокобаламин, филохинон), минерали (железо (II)-фумарат, цинк-оксид, калиум-јодид), сол и ванила. 
365 дена
Неотвореното пакување да се чува на суво место на температура од 15˚C дo 25˚C, заштитено од директна сончева светлина. Отвореното пакување да се чува на суво место на собна температура (не во фрижидер), не подолго од 20 дена.
Произведено во: Фабрика Дечје Хране д.о.о. / Baby Food Factory LTD, Маршала Тита 206, 11272 Добановци, Република Србија,
Нелт ст

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*