.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НИВЕА НАТУРЛИ ГУД ДНЕВНА КРЕМА 50 МЛ.

SKU: 35411044
Достапност: На залиха
485 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

NIVEA NATURALLY GOOD дневен крем за блескава кожа на лицето со 99% состојки од природно потекло. Содржи органска алое вера и драгоцени масла од јојоба и бадем. Останатиот 1% од состојките е додаден за да се овозможи стабилност на формулата. Резултатите на кожата: Ја хидрира кожата во текот на 24 часа, давајќи чувство на свежа кожа и здрав изглед. Нанесувајте го кремот секое утро на чиста и сува кожа на лицето. Дерматолошки тестиран производ.
Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Alcohol Denat., Simmondsia Chinensis Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Dicaprylyl Ether, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate, Coco-Caprylate/Caprate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Levulinic Acid, Sodium Levulinate, Ethylhexylglycerin, p-Anisic Acid, Sodium Chloride, Linalool, Limonene, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Geraniol, Parfum
Употребливо 36 месеци од датумот на производство.
На суво и ладно место, подалеку од дофат на деца.
BEIERSDORF
Атлантиц Траде Скопје д.о.о. Скопје, ул. Шар Планина бр.6, 1000 Скопје, тел. 00389/22034700

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*