.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НИВЕА МЕН 3-ДЕЈ ГЕЛ ЗА БРИЧЕЊЕ 200МЛ.

SKU: 34120075
Достапност: На залиха
232 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

Збогатен со камилица, гелот моментно ја штити кожата од 5-те ЗНАЦИ** на иритации од бричењето. *без етил-алкохол / ** печење, црвенило, сува кожа, затегната кожа, микроранички. РЕЗУЛТАТ: • Совршено мазно бричење уште со првиот потег. • За моментно пријатно чувство и здрав изглед на кожата. УПОТРЕБА: • Стави малку од гелот на дланките и масирајќи нанеси директно на мокро лице. • За најдобри резултати за после бричење употреби го и NIVEA ® MEN Sensitive Skin & Stubble Балсам. ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАН ПРОИЗВОД ОДОБРЕН ОД МАЖИТЕ СО ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА. Внимание: амбалажата е под притисок. Може да експлодира на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи извори. Да не се пуши. Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Да се чува вон дофат на деца. 3,5% од масата на содржината се запаливи.
Aqua, Palmitic Acid, Triethanolamine, Oleth-20, Isopentane, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Chamomilla Recutita Flower Extract, Sorbitol, Maltodextrin, Propylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Hydroxypropyl Methylcellulose, Laureth-2, PEG-14 M, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Polyisobutene, Isobutane, Piroctone Olamine, BHT, Linalool, Parfum
Употребливо 30 месеци од датумот на производство.
Да се чува на суво место, пдалеку од дирекна сончева светлина
BEIERSDORF
Атлантиц Траде Скопје д.о.о. Скопје, ул. Шар Планина бр.6, 1000 Скопје, тел. 00389/22034700

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*