.
SKOPJE - CENTAR
Menu Close

НИВЕА ЛОСИОН ЗА ПОСЛЕ БРИЧЕЊЕ СЕНЗИТ.КУЛ 100 МЛ

SKU: 34120066
Достапност: На залиха
415 ден
Овој производ има минимално количество од 1,000

NIVEA MEN SENSITIVE COOLING Лосион за после бричење без алкохол*, ја смирува и ја лади кожата после бричењето, без чувство на пецкање. Формулата со камилица и екстракт од морска трева не е масна и брзо се впива. Ги смирува иритациите на кожата предизвикани од бричењето, моментно ја освежува кожата, давајќи ѝ пријатно чувство на разладување. Ги ублажува црвенилото и чувството на сува кожа. РЕЗУЛТАТ: - Кожата е пријатно освежена како после миење. - Кожата изгледа здраво и негувано. УПОТРЕБА: Да се нанесе на избричениот дел од лицето. За најдобри резултати користете го и NIVEA MEN SENSITIVE COOLING гелот за бричење. Дерматолошки е докажано дека им одговара на мажите со чувствителна кожа. Да се избегнува делот околу очите.* без етил алкохол
Aqua, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Dipropylene Glycol, Glycerin, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Chamomilla Recutita Flower Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Menthoxypropanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Maltodextrin, Benzophenone-4, Phenoxyethanol, 1,2-Hexanediol, Trisodium EDTA, Linalool, Limonene, Geraniol, Citral, Parfum
Употребливо 30 месеци од датумот на производство.
Да се чува на суво место, пдалеку од дирекна сончева светлина
BEIERSDORF
Атлантиц Траде Скопје д.о.о. Скопје, ул. Шар Планина бр.6, 1000 Скопје, тел. 00389/22034700

0.0 0
Напишете ваш сопствен преглед Close
*
*
  • Лошо
  • Одлично
*
*
*
Корисници кои ја купиле оваа ставка исто така купиле
Слика од ЛАДНА 1.5Л

ЛАДНА 1.5Л

24 ден
Слика од ГОРСКА НЕГАЗИРАНА 1.5Л

ГОРСКА НЕГАЗИРАНА 1.5Л

24 ден
Слика од ПЕЛИСТЕРКА НЕГАЗИРАНА 1.5Л

ПЕЛИСТЕРКА НЕГАЗИРАНА 1.5Л

20 ден
Слика од КОЖУВЧАНКА ИЗВОРСКА 1.5Л

КОЖУВЧАНКА ИЗВОРСКА 1.5Л

20 ден